10/10/2023
Eigen Huis Magazine, tien keer per jaar in de bus bij 800.000 leden

Alles over veilig, duurzaam en prettig wonen

Eigen Huis Magazine is het ledenmagazine van de Vereniging Eigen Huis in Nederland en wordt al meer dan 10 jaar gedrukt bij Roularta Printing. Op een totale markt van 4,5 miljoen eigen huizen, heeft de Vereniging Eigen Huis met 800.000 leden beslist een significant aandeel. “Ik had eigenlijk geen idee van wat een oplage van 800.000 exemplaren precies omvat”, vertrouwt Elvira Spoelstra, hoofdredacteur van Eigen Huis Magazine, ons toe. “Onze commerciële contactpersoon bij Roularta Printing, Matthias Heimerdinger, had een filmpje gemaakt om het hele proces in beeld te brengen en blijkt dat 800.000 exemplaren het equivalent is van 6 grote vrachtwagens nokvol met magazines. Dat is dus echt wel heel erg veel.”

Alles over kopen, verkopen, verbouwen en verduurzamen

“Ons magazine heeft 3 belangrijke taken”, schetst Elvira. “In de eerste plaats is dat informatie verstrekken. Het magazine biedt alle informatie die nodig is om veilig, duurzaam en prettig te wonen. Een tweede aspect is belangenbehartiging. We lobbyen bij de overheid voor goede wet- en regelgeving rond de eigen woning en streven bij marktpartijen en organisaties naar goede omstandigheden om een huis te bouwen, kopen, bewonen, onderhouden verduurzamen of verkopen. Ten derde zijn er onze diensten en producten die helpen om betaalbaar te wonen. Dat gaat bijvoorbeeld om de collectieve inkoop van zonnepanelen, energie of warmtepompen. We hebben zelfs een eigen schilder- en isolatieservice. Maar ook om juridische hulp en advies bij een hypotheek.”

Al deze aspecten komen aan bod in het magazine in een weloverwogen mix van ‘need to know’ en ‘nice to know’. “We brengen uitgebreide interviews, visie- en achtergrondverhalen maar ook praktische tips zoals ‘10 dingen die je zeker moet weten als je je huis gaat isoleren’. Daarnaast bieden we onze lezers de mogelijkheid om binnen te kijken bij anderen. Hoe woont die andere Nederlander?”

Het magazine is een uniek contactmoment met onze leden en een belangrijk onderdeel van het lidmaatschap

Een rechtstreekse hotline

De samenwerking met Roularta Printing omschrijft Elvira als prettig en bijzonder efficiënt. “Een tijdje geleden kwamen we in een benarde situatie en dreigde er een persstop. Bij mij gaan dan alle radartjes draaien en ik heb meteen Kathy Platteau, onze orderbegeleider bij Roularta Printing, gebeld om de opties te bespreken. Hoeveel exemplaren zijn er al gedrukt? Wat gebeurt er als we de pers stilleggen? Wat is er nodig voor een heropstart… Op zo’n moment hebben Kathy en ik een echte ‘hotline’.” Ook met commercieel vertegenwoordiger Matthias Heimerdinger is de samenwerking opperbest. “Voor het magazine waren we op zoek naar een iets witter papier voor dezelfde kostprijs. Matthias helpt mee zoeken en heeft ons uitstekend geholpen.”

Heldere beelden & milieubewuste keuzes

Een heldere beeldreproductie en een hoogkwalitatieve druk zijn van fundamenteel belang voor een beeldintensieve publicatie als Eigen Huis Magazine. “Door de intense kleurkracht van de heatset rotatie van Roularta Printing worden de beelden in Eigen Huis Magazine, die eerst al nauwkeurig door onze vormgevers worden bewerkt, echt prachtig en heel helder.” Bijzonder aan het Eigen Huis Magazine is ook dat de adressering niet op een plasticfolie gebeurt maar rechtstreeks op de backcover. “Wij proberen duurzame keuzes te maken en daar hebben we met Roularta Printing een uitermate behulpzame partner. Het vermijden van milieubelastende plasticfolie voor verzending is daar een mooi voorbeeld van. Ons papier is ook steevast FSC gecertificeerd.”

Een uniek contactmoment

De meerwaarde van een gedrukt magazine schat Elvira bijzonder hoog in. “Wij zijn geenszins van plan helemaal digitaal te gaan. Wie dat wil kan het magazine lezen in onze app en we sturen ook elektronische nieuwsbrieven uit maar met het magazine bereiken we gegarandeerd al onze leden. Het magazine is een uniek contactmoment met onze leden en een belangrijk onderdeel van het lidmaatschap.”

 

Vragen? Neem contact op
Deze site is geregistreerd op wpml.org als ontwikkelingssite.